Kulturní aktivity
FacebookCursosEspañolNuevaLenguayoutubeNuevaLenguaTwitterCursosEspañolNuevaLenguaLinkedCursosEspañolNuevaLenguaGooglePlus
  SkypeCursosEspañol

: nuevalengua

Bookmark and Share

 

VOLNÝ ČAS

Výuka španělského jazyka na škole Nueva Lengua probíhá v duchu J. A. Komenského školy hrou“ proto se pořádají každý týden společenské, kulturní a sportovní aktivity jako jsou návštěvy muzeí, přírodních parků, pláží, koncertů, okružní jízdy, ekoturistika, návštěva restaurací atd. Touto zábavnou formou dostávají studenti ideální příležitost k procvičení jazyka a k lepšímu porozumění jihoamerické kultury.

 

Dále představujeme některé příklady těchto kulturních aktivit:

 

Bogota a její okolí

 

Návštěva  kouzelné Laguny Guatavita:  Tato překrásná laguna se nachází v Andách, 30 minut od školy. Na tomto místě se konaly rituální obřady k uctění Boha Slunce. Na tomto místě se zrodila slavná legenda El Dorado.

 

Návštěva Ráquiry: Jedná se o malé městečko rozprostírající se v Andách. Zde můžete nalézt jedny z nejkrásnějších ručně vyráběných suvenýrů. Jeho okolní krajina je velmi malebná a nachází se nedaleko pouště, kde je možně nalézt fosilní pozůstatky mořských živočichů.

 

 

Návštěva Solné katedrály, Zipaquirá: Pokud se rozhodnete pro výuku španělského jazyka v Bogotě, budete moci navštívit Solnou katedrálu, která je považována za osmý div světa. Jedná se o obří architektonické dílo vytesané v horách pracovníky solných dolů.

 

 

Městská projížďka na kole: Před mnoha lety, místní autority rozhodly, že každou neděli ráno hlavní ulice města budou používány pouze jako cyklistické stezky. Tento zvyk se zachoval až do dnešní doby a díky počátečnímu úspěchu tohoto projektu byla postavena síť mnoha cyklostezek, která pokrývá celé město a staly se ekologickou a levnou formu dopravy. Před několika lety 8 miliónů obyvatel Bogoty se zavázalo ve veřejném hlasování podpořit den bez auta, který probíhá jednou do roka.  V tento den, je běžné spatřit všechny typy lidí, jak jedou na kole a nebo jdou pěšky do zaměstnání či do školy.

 

Cartagena a její okolí

 

Kulturní vyhlídková procházka podél hradeb, hradu a ulic starobylého města Cartageny:  V dobách koloniální nadvlády Španělů bylo toto město hlavním přístavem, kde se shromažďovalo zlato z celého jihoamerického kontinentu. Cartagena byla také jeden z nejvýznamnějších přístavů pro obchod s otroky v Jižní Americe. Úsilí a skutky svatého Pedra Clavera, který je nazýván „otrokem otroků“ díky boji za jejich lidská práva, nám dnes připomíná překrásný kostel.

 

 

                       
                          

 

Návštěva přírodního parku Ostrovy El Rosario: Blízko Cartageny se nacházejí překrásné pláže, mezi nimiž nejvíce vyčnívá Národní park, Ostrovy El Rosario. Tento park je složen z desítek korálových ostrovů v Karibiku. Naši studenti se zde mohou potápět a nebo také brát lekce v potápění za velmi výhodnou cenu. Toto místo je proslulé svými překrásnými plážemi a bohatou mořskou faunou. Jeden z našich učitelů je biolog, který ve svých hodinách provádí přednášky o ekosystému tohoto parku. Víkendová exkurze v potápění doprovázená tímto učitelem je výjimečným zážitkem.

 

Návštěva El Totumo, bahenní sopky: “El Totumo”, bahenní vulkán, je zhruba třicet metrů vysoký. Lidé z celého světa se sjíždějí na toto místo za účelem vyzkoušet si slavné bahenní lázně. Někteří to dělají pro zdraví, jiní prostě pro zábavu.

 

 

Vyhlídková party “La Chiva”: Jméno Chiva je název pro starobylý dopravní prostředek v Kolumbii, který je i dnes používán na venkově. Ve městech bývá tradicí pořádat večírky v Chivě, které jsou spojeny s okružní jízdou po městě a poslechem hudby a tance (Cartagena a Bogota).

 

 

 

Návštěva Národního parku kávy:  Jedná se o tematický park, jenž nemá obdoby v Jižní Americe. Nejen že se dozvíte o způsobu zpracování kávy a její její historii a ekologii, ale také bude uchváceni překrásnou krajinou, její faunou a florou. 

 

 

                      

 

 


 

Seznamte se s kolumbijským ovocem, květinami a řemeslem: Kolumbijci obvykle doprovázejí svá jídla ovocnými šťávami. To, co však dělá z tohoto zvyku zajímavým je fakt, že většina těchto ovocných šťáv je neznáma pro zbytek světa (s podivnými názvy jako “curuba”, “lulo”, “zapote”, “guanábana”, “pithaya”, “uchuva”, “feijoa”, “níspero”, “tamarindo”, “maracuyá” atc.). Na trhu můžete vždy nakoupit čerstvé ovoce, ze kterého se šťávy dělají.  Na tržištích je také velké množství řemeslníků a květin. Kolumbie je zemí s největším množství orchidejí a exotických rostlin na celém světě.

 

 

Večírky v rytmu salsy, merengue či vallenata, bingo, filmy, karaoke a jiné soutěže: Nueva Lengua připravuje pro studenty mnoho aktivit zaměřených na zábavu, zdokonalení se ve španělštině a poznávání nových přátel.

Návštěva přírodních a archeologických parků: V Kolumbii se nachází nepřeberné množství národních parků s nekonečnou přírodní a archeologické rozmanitostí.

 

Důležité: Nueva Lengua organizuje, plánuje a nabízí doprovod svým studentům během těchto aktivit. Studenti si sami financují vstupné, dopravu a stravu.

 


VÍCE INFORMACÍ O NAŠICH ŠKOLÁCH A KURZECH:

Our Spanish School in Bogotá, Colombia. Nueva Lengua

Bogota, Kolumbie: Bogota, hlavní město Kolumbie, se stává v posledních letech jednou z nejvyhledávanějších destinací Latinské Ameriky.  Moderní metropole nabízí celou škálu kulturních aktivit, bohatý noční život a nádherné scenérie And, na jejichž úpatí se Bogota nachází.  Škola Nueva Lengua je umístěna v historické čtvrti Quinta Camacho, s domy v anglickém stylu, které představují jedno z kulturních dědictví této země. Škola je blízko známé Zóny G, která je obklopena luxusními hotely, nákupními centry, divadly, galeriemi, restauracemi, bary a nočními kluby.

Nabídka kurzů: Obecná Španělština (Standartní a Intenzivní kurz španělštiny), Specializovaná Španělština (Kurz pro lékaře, obchodníky, atc.), Španělština a Veřejně prospěšné práce, Španělština a Umění (Tanec a Muzika) a Individuální kurz španělštiny. 


Získejte více informací o našich kurzech

Our Spanish School in Cartagena, Colombia. Nueva Lengua

Cartagena, Kolumbie: Celým jménem Cartagena de Indias, je součástí světového dědictví na seznamu UNESCA.   Tento přímořský ráj na březích Karibiku vás uchvátí svojí kulturou a legendární krásou.  NŠkola Nueva Lengua je umístěna v historické čtvrti Quinta Camacho, s domy v anglickém stylu, které představují jedno z kulturních dědictví této země.  Sídlo Nueva Lengua se nachází na náměstí Trinidad v historickém centru. Škola je umístěna v koloniální budově několik metrů od míst, kde začal boj o nezávislost Cartageny v roce 1811.

Nabídka kurzů: Obecná Španělština (Standartní a Intenzivní kurz španělštiny), Specializovaná Španělština (Kurz pro lékaře, obchodníky, atc.), Španělština a Veřejně prospěšné práce, Španělština a Umění (Tanec), Španělština a Sport (Potápění, Kietsurfing, Plachtění a Windsurfing) a Individuální kurz španělštiny. 


 Získejte více informací o našich kurzech 


Our Spanish school in Medellin, Colombia. Nueva Lengua

Medellín, Kolumbie: Druhé největší město Kolumbie, známé jako město věčného jara díky svému mírnému podnebí. Je symbolem moderního města, plného přátelských lidí, žijících v harmonii s okolní bohatou přírodou. Škola se nachází v sektoru El Poblado nedaleko parku Teras, který je obklopen exkluzívními restauracemi a bary s neopakovatelnou atmosférou, nabízejí „los paisa“ – obyvatelé tohoto města. Nueva lengua vám nabízí soukromé hodiny v míste, kde si vy sami vyberete. 

Nabídka kurzů: Specializovaná Španělština (Kurz pro lékaře, obchodníky, atc.)  a Individuální kurz španělštiny. 

 

 Získejte více informací o našich kurzech 

online_course_pic

Vaše město (v angličtině): Nueva Lengua jako jediná nabízí kurzy španělštiny on line pro studenty z celého světa. Studenti z Berlína, Londýna, New Yorku, Paříže, Soulu a Sao Paola se již přihlásili do tohoto kurzu a jsou velice spokojeni s touto formou výuky. Každému studentovi je přidělen vysoce kvalifikovaný lektor, který je nápomocen svými radami během celého kurzu. Kombinace materiálů, podpora konzultanta, široká škála různých druhů cvičení přispívají k tomu, že se vaše studium stane příjemným a obohacujícím.  Buďte první ve vašem městě a přihlaste se ještě dnes.

Nabídka kurzů: Standartní kurz španělštiny Online 

 

 Získejte více informací o našich kurzech


Bogotá is quickly becoming a top Latin American destination as a thriving metropolis.  The capital city offers an incredible variety of cultural activities, engaging night life, and breath taking mountain scenery.  Nueva Lengua's Spanish School is located in the historic neighborhood of Quinta Camacho, surrounded by beautiful English style houses and cultural heritage.  This area is close to the famous G zone, home of first class hotels, shopping malls, theatres, art galleries, restaurants, bars and clubs.

STUDY SPANISH WITH NUEVA LENGUA!